Mózg na szpilkach - Justyna Żejmo

 

Czy aby realizować marzenia, tworzyć życie takie, jakie chciałabyś żeby było, potrzebne są pieniądze, plecy, szczęście, odpowiednie środowisko? NIE. POTRZEBNA JEST CHĘĆ ZMIANY I UMIEJĘTNA WSPÓŁPRACA Z TWOIM PRZYJACIELEM MÓZGIEM.

Jak to zrobić? O tym dowiesz się na tej prelekcji. 

Posłuchaj o tym, co w sobie masz, posłuchaj o tym, co jest Twoją nieodłączną częścią.

Posłuchaj o tym, co może Cię wspierać a co może Ci doskwierać, co może być Twoim przyjacielem i co może być Twoim wrogiem. To, którą z ról będzie pełnić dla Ciebie Twój mózg – zależy od Ciebie. Wykorzystaj go najefektywniej jak się da.     

Zobacz jak współpracować z własnym mózgiem, aby on wspierał Cię w tym, co sobie zaplanujesz. 

 

Najdłuższa podróż życia - od umysłu do serca - Julia Słaby

 

Wszystko czego doświadczamy w życiu jest odzwierciadleniem nas samych. Czasem zmienić życie - to może oznaczać zmienić punkt widzenia. Możemy to zrobić dzięki umysłowi, a czasem wystarczy posłuchać swojego serca by odkryć siebie na nowo. Zapraszam na doświadczenie krótkiej podróży od umysłu do serca.

 

Stresoodporna Superwoman - Ewa Zięba

 

Kortyzol to hormon stresu wydzielany przez nadnercza. Ma on szczególny wpływ na zmiany mózgu, przez co odczuwasz różne dolegliwości takie jak: ból głowy, notoryczne zmęczenie, nadmierne łaknienie lub jego kompletny brak, pędzące myśli, ucisk w klatce piersiowej, trudności z oddychaniem, skurcze w żołądku na dźwięk telefonu służbowego, frustracja, złość, w końcu poczucie bezcelowości i kompletny brak energii do życia.

Znasz to? Każdy z nas doświadcza od czasu do czasu wyżej wymienionych objawów, czasami są słabsze czasami silniejsze, a czasami towarzyszą nam na co dzień. Są kiedy wstajemy, kiedy idziemy do pracy, kiedy z niej wracamy, kiedy zasypiamy, są nawet w nocy i nie pozwalają zmrużyć oka. Winowajcą tych dolegliwości często jest STRES. 

Na prelekcji dowiesz się o tym, czym jest, w jakim celu się pojawia, jak z nim pracować, jak się go pozbyć. Poznasz metody radzenia sobie ze stresem tym krótko i długoterminowym, a także doświadczysz ćwiczeń, które będziesz mogła stosować na co dzień i dzięki nim odprężysz ciało i uspokoisz pędzoące myśli.

 

Dietetyczka - Monika Dziemidowicz

 

Dietetyczka, właścicielka poradni  ekoDiETETYK, Członkini Polskiego Towarzystwa Dietetyki.  Stale poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w konferencjach i kursach dotyczących żywienia człowieka oraz problematyki otyłości i innych chorób dietozależnych. Od kilku lat zafascynowana Dietetyką opartą na zasadach Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Uważa, że współczesna dietetyka zachodnia połączona ze starożytną wiedzą ze Wschodu jest idealnym rozwiązaniem na problemy zdrowotne i żywieniowe współczesnego człowieka. Obecnie na stałe współpracuje ze Stowarzyszeniem Amazonek "Feniks", Akademią Walki z Rakiem, Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki Towarzystwa Opieki Dzieci w Helenowie.

 

Warsztat – Jak Uspokoić Gada w Głowie? - Ewa Tyralik-Kulpa 

 

Jak uspokoić „gada”, który znienacka czasem z nas wyskakuje podczas trudnych rozmów?

Co go pobudza, a co uspokaja?

Czy da się zatrzymać spiralę złości, która nas nagle zalewa?

Co robić, kiedy pojawia się wstyd, nieśmiałość wtedy, kiedy wcale tego nie chcemy?
Jak reaguje nasz mózg na różne komunikaty i jak mówić, żeby reagował spokojnie?

Co pomaga mózgowi zachowywać spokój na dłuższą metę?

 

Sztuka niemyślenia w królestwie głowy czyli jak znaleźć spokojny umysł w szybkim świecie ? - Beata Dyraga

 

Konferencja o mózgu… ale po co nam ten mózg w ogóle…?  Wszak najlepiej byłoby wyłączyć tę głowę pełną myśli: co mam jeszcze do zrobienia, czy to co wczoraj powiedziałam było odpowiednie, dlaczego on tak mógł, co będzie, czy sobie poradzę, czy zdążę?????

 

Przestać analizować, zamartwiać się, nakręcać. Ale jak to zrobić? No a jak się uda, to kto wtedy podejmie za mnie jakieś decyzje?......

 

Podczas prelekcji Beata Dyraga opowie o swojej własnej praktyce duchowej, o tym jak znaleźć spokój prowadząc jednocześnie dynamiczne, pełne sukcesów życie zawodowe. Będziemy też ćwiczyć i doświadczać w praktyce.